Abant Göynük Beypazarı Turu

Fotoğraflar

Abant Göynük Beypazarı Turu Gezi Rotası


Hareket: Cuma

23:59 Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu Önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün:  Abant - Mudurnu - Göynük - Çubuk Gölü 
Molalar vererek sabah saatlerinde Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne varıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamını görüyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. 
Mudurnu’dan ayrılıp "Rüzgarlı Bahçe" adlı dizi film için çevresine inşa edilen yel değirmenleri ile ünlenen Çubuk Gölü'ne varıyoruz. Kayabaşı Tepesinden inen heyelanla deniz seviyesinden 1150 m yükseklikte oluşmuş Çubuk Gölü’nde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasından sonra Akşemsettin Hz.’in diyarı Göynük’e hareket ediyoruz. Göynük’e varışımızı takiben otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra bu güzel şehri gezmeye çıkıyoruz. 
Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin Hz. Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. 
Yürüyüş turumuzun ardından verilen serbest zamandan sonra akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yöresel tatlardan oluşan akşam yemeğimizden sonra konaklama otelimizde

2. Gün: Taraklı - Nallıhan Kuş Cenneti - Beypazarı
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Şener Şen ve Olgun Şimşek’in rol aldıkları Televizyon reklamlarında ''Mümkünlü Kasabası'' olarak geçen Taraklı’ya hareket ediyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Taraklı’yı gezmeye başlıyoruz. Ardından sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağını görüyoruz. Sonrasında Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam'ı görerek sonra Göynük'e hareket ediyoruz. Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı'na hareket ediyoruz. Yol üzerinde Nallıhan Kuş Cenneti ve Kızıltepe Manzarasında 'da fotoğraf molası veriyoruz.
Beypazarı’na varışımızla birlikte şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor ve şehrin panoramasını çıkarttıktan sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Sultan Alaaddin Camisini dışardan görüp, Gümüşçüler Çarşısında telkari takılardan, Suluhan'da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Öğle yemeğinde bölgenin yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası. Öğle yemeği sonrasında İnözü Vadisi'ni de yapacağımız gezintinin ardından dönüş yolculuğuna çıkıyoruz. Konya’a dönüş için hareket ediyoruz. 

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu ulaşım
 • Bir gece yarım pansiyon konaklama
 • Rehberlik
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • Otel ekstraları
 • Şahsi harcamalar

Tarih ve Fiyat

Genel Uyarılar ve Notlar
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR'A AİTTİR.

Sign In