Bosna Hersek Turu

Fotoğraflar

Bosna Hersek Turu Gezi Rotası


Doğa, tarih ve kültürün buluştuğu şehir Saraybosna 
Vizesiz !
3 gece / 4 gün

1.Gün: İstanbul – Saraybosna
Cıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna Şehir Gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992- 1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izzet begoviç’ in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da gezinti, ardindan Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Ardindan akşam yemeği Aksam yemeği meşhur Bosnak kebabi lokal restorantda sonrasında serbest zaman bitiminde konaklama için Otelimize varış.

2.Gün: Mostar – Poçitel – Blagay
Otel’de sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket.Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşik 2.5 saat sürecektir.İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanli' dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Turkiye tarafindan yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü gördükten sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yikilan köprünün panoramik görülmesinin ardindan Aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti.Sonrasında Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret ve alışveriş için serbest zaman daha sonra Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkıyoruz. Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) 'da bulunan lokal Restorant da Meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna' daki otelimize hareket ediyoruz.

3.Gün: Saraybosna - Travnik
Otel’de yapılan sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsle Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) PlavaVodayıziyaret.Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde Travnik Köftesi yiyoruz. Ardından Göksü da Lasva nehri kaynağı kıyısında alışveriş ve dinlenme için serbest zaman sonra Saraybosna şehrine gitmek için yola çıkıyoruz . Akşam yemeğimizi otelimize yakın resturantta alıyoruz. Ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz.

4.Gün: Saraybosna- İstanbul
Otel’de yapılan sabah kahvaltısından ardından checkout işlemi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Saraybosna turumuza başlıyoruz, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret ediyoruz, ardından,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynaği) gezinti ve serbest zaman isteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna da fayton turu yapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardından alışveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarsi'ya hareket, ve - Boşnak böreği yemek için restarantımıza gidiyoruz. Başçarsi'da alışveriş için serbest zaman Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havaalanina hareket check in işlemlerinin ardından yolumuzu İstanbul'a doğru alıyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayollari ile İstanbul  / Saraybosna İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 gece konaklama.
 • Havalimani vergileri ve servis bedeli
 • 3 Kahvaltı
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortasi (1618 sayili Yasa Geregi düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasidir.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler

Tarih ve Fiyat

Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.02.2020 - 16.02.2020
Otel
Çift kişilik odada kişi başı fiyat 299 €
Tek kişilik oda farkı 100 €
7-11 Yaş Çocuk 299 €
5-6 Yaş Çocuk 299 €
0-4 Yaş Çocuk 0-4 Yaş çocuklar kabul edilmez
Genel Uyarılar ve Notlar
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR'A AİTTİR.

Sign In