Hızlı Tren ile Eskişehir Turu

Fotoğraflar

Hızlı Tren ile Eskişehir Turu Gezi Rotası


Saat: 05:40'da Konya Tren Garı Bekleme Salonu'nda acenta görevlimizle buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra 06:00 Seferi ile Eskişehire Hareket ediyoruz. 07:45 Gibi Eskişehir'e varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binere kahvaltı için restoranımıza geçiyoruz.Kahvaltıdan sonra Eskişehir Gezimize başlıoyruz.

Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesine varıyoruz. Öncelike Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesini ziyaret ediyoruz. Yürüyerek Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, OMM Müze, Atlıhan el sanatları çarşısını geziyoruz. 

Rehberimizin bilgilendirmelerinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içerisinde alışveriş imkanımız oluyor. 

Tülomsaş Fabrikasını bahçesinde sergilenen bej renkli ilk yerli otomobilimiz olan Devrim arabasını ziyaret ediyoruz. Devrim arabamızın hazin hikayesini rehberimizden dinledikten sonra fotoğraf molası veriyor ve turumuza devam ediyoruz.
Daha sonra Köprübaşı Mevkiine gidiyoruz. Öğle yemeği ve Porsuk çayında tekne gezintisi için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinde Eskişehir'in meşhur çiböreğini ve Balaban Köftesini tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Porsuk Çayında gondola ve tekneye (esbot) binebilirler. 

Son durağımız Sazova Parkı olacak. Masal Şatosu önünde toplu fotoğraf molamızdan sonra verdiğimiz serbest zaman zafrında muhteşem parkın keyfini çıkartabilrisiniz. Dileyen misafirlerimiz Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, Sualtı Müzesi'ni görebilirler.  
Daha sonra Espark Avm'de serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonunda Tren Garında buluşarak saat 22:07 seferi ile Konya'ya hareket ediyoruz. Takribi 23:50 gibi Konya'ya varıyoruz.

Kahvaltı: Eskişehir'de belirlenen restoranda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir
Öğle Yemeği: Eskişehir'de belirlenen restoranda alabilirsiniz. ( Balaban Köfte + Çi Börek ) Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Espark'ta serbest zamanda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir. 

Not: Tren yoğunluğu dikkate alınarak en az bir hafta önceden ödeme yapılması gerekir. Trenlerde grup olarak toplu alım yapıldığından çocuk/genç/yaşlı/engelli indirimi uygulanmaz.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konya Eskişehir Konya hattında Yüksek Hızlı Tren bileti ücreti 
 • Bölge içi özel aracımız ile ulaşım 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Tüm Yemekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tekne turu (esbot)
 • Özel Harcamalar

Günübirlik kültür turları iptal koşulları

TCDD YHT Biletlerinin iadesi olmadığı için biletlendikten sonra tur ücretinin iadesi mümkün değildir. 
 


Tarih ve Fiyat

Genel Uyarılar ve Notlar
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR'A AİTTİR.

Sign In