Hızlı Tren ile İstanbul Turu

Fotoğraflar

Hızlı Tren ile İstanbul Turu Gezi Rotası


1.Gün: Ayasofya, Sultanahmet, Topkapı Sarayı
Sabah 05:30'da Konya Garında acenta görevlimizle buluşuyoruz. Yüksek Hızlı Tren ile 06:00'da İstanbula hareket ediyoruz. 10:30 sularında İstanbul'a varışımız ile birlikte bizi bekleyen aracımıza binerek tarihi yarımada bölgesine geçiyoruz. Kahvaltı için serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimizle müze kart alıyoruz. 
Gezimize ilk olarak 1500 yıllık tarihi ile tüm medeniyetlere adını duyurmuş olan Ayasofya Müzesi'ne geçiyoruz. 
Öğle yemeği vakti gelince dileyen misafirlerimizle meşhur Sultanahmet Köftecisine gidiyoruz. Yemekten sonra İstanbul’un silüetini süsleyen mimarisiyle mest olacağınız Sultanahmet Camii'ni ziyaret ediyoruz. Çinileriyle yabancıları kendine hayran bıraktığı için batılılar mavi camii demiştir. 
Daha sonra ihtişamıyla tüm dünyaya nam salan Osmanlı Devleti’nin en eski ve en büyük sarayı Topkapı Sarayı'na geçiyoruz. Saraya adım atar atmaz kendinizi sürükleyici bir tarihi romanın içinde bulacaksınız. Tüm bölümlerini ayrı ayrı geziyoruz.  Bu büyüleyici günden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek Galata Kulesi gezimize katılabilir.

Kahvaltı: Trende serbest oalrak alabilrisiniz. Tur ücretine dâhil değildir
Öğle yemeği: Sultanahmet köftesi tavsiye ederiz. Tur ücretine dâhil değildir.
Akşam yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

2.Gün: Eyüp Sultan, Süleymaniye Camii, Eminönü, Mısır Çarşısı, Boğaz Turu, 
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. İlk durağımız Eyüp Sultan Camii ve Türbesi olacaktır. Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra ilk yaptırdığı yapı, Ebu Eyüp Ensari Hazretleri'nin türbesinin bulunduğu Eyüp Sultan Camii''dir. 
Günümüzün ikinci ziyaret noktası Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye Camii olacak. Bu muhteşem yapıyı görmek için camiye giriyoruz. Rehberimizin anlatımından sonra Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan Türbelerini ziyaret ediyoruz.  
Daha sonra eski İstanbul’u önümüze serecek olan Eminönü’ne gidiyoruz. Öncelikle öğle yemeği için Galata Köprüsü altında bulunan restoranımıza gidiyoruz. Burada gelenek haline gelen balık ekmek yiyoruz. 
Yemekten sonra sıra bu güzel şehri denizden izlemekte. Şahane fotoğraflar çekip manzaraya doyacağımız boğaz turumuza başlıyoruz. İstanbul’un kıyı semtlerini, binalarını, yalıları, çeşitli dizilerin çekildiği köşkleri görüyoruz. Süleymaniye Camii, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece birkaçı. 
Boğaz turumuzun ardından turumuzun ardından Tren Garı'na geçiyoruz. 19:30 seferi ile Konya’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Konya'ya takribi 23:55 varışımızla birlikte turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir
Öğle yemeği: Eminönü’nde balık ekmek olarak alabilirsiniz. Tur ücretine dâhil değildir.
Akşam yemeği: Ortaköy’de serbest zamanda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Yüksek Hızlı Tren ile Konya Eskisehir Konya parkurunda ekonomi sınıfı tren bileti
 • Bölge içi ulaşım
 • Bir gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Acenta refakati
 • Seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Boğaz'da tekne turu
 • Özel Harcamalar

Tarih ve Fiyat

Genel Uyarılar ve Notlar
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR'A AİTTİR.

Sign In