İstanbul Turu

Fotoğraflar

İstanbul Turu Gezi Rotası


Hareket: Saat 22.00’de Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün: Hipodrom, Ayasofya, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı
Sabah saatlerinde İstanbul'a varışımız ile birlikte tarihi yarımada bölgesine geçiyoruz.  Kahvaltı için serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimizle müze kart alıyoruz. 
Gezimize ilk olarak hipodrom bölgesi ile başlıyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş ve Yılanlı Sütün ile ilgili rehberimizden geniş bilgiler aldıktan sonra 1500 yıllık tarihi ile tüm medeniyetlere adını duyurmuş olan Ayasofya Müzesi'ne geçiyoruz. Ayasofya gezimizden sonra Yerebatan Sarnıcı ile devam ediyoruz. 
Her adımımızda başka bir devre gittiğimiz İstanbul’da Roma Dönemi'nden kalma Yerebatan Sarnıcı'nı geziyoruz. Burası İstanbul’un en romantik ve gizemli yerlerinden birisidir. Işıklandırması, fonda çalan müziği ve mimarisiyle bambaşka bir âlemdeymiş gibi hissedeceksiniz.
Öğle yemeği vakti gelince dileyen misafirlerimizle meşhur Sultanahmet Köftecisine gidiyoruz. Yemekten sonra İstanbul’un silüetini süsleyen mimarisiyle mest olacağınız Sultanahmet Camii'ni ziyaret ediyoruz. Çinileriyle yabancıları kendine hayran bıraktığı için batılılar mavi camii demiştir. 
Daha sonra ihtişamıyla tüm dünyaya nam salan Osmanlı Devleti’nin en eski ve en büyük sarayı Topkapı Sarayı'na geçiyoruz. Saraya adım atar atmaz kendinizi sürükleyici bir tarihi romanın içinde bulacaksınız. Tüm bölümlerini ayrı ayrı geziyoruz.  Bu büyüleyici günden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek Galata Kulesi gezimize katılabilir.

Kahvaltı: Belirlenen restoranda alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir
Öğle yemeği: Sultanahmet köftesi tavsiye ederiz. Tur ücretine dâhil değildir.
Akşam yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

2.Gün: Eyüp Sultan, Süleymaniye Camii, Eminönü, Mısır Çarşısı, Boğaz Turu, Ortaköy
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. İlk durağımız Eyüp Sultan Camii ve Türbesi olacaktır. Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra ilk yaptırdığı yapı, Ebu Eyüp Ensari Hazretleri'nin türbesinin bulunduğu Eyüp Sultan Camii''dir. 
Günümüzün ikinci ziyaret noktası Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye Camii olacak. Bu muhteşem yapıyı görmek için camiye giriyoruz. Rehberimizin anlatımından sonra Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan Türbelerini ziyaret ediyoruz.  
Daha sonra eski İstanbul’u önümüze serecek olan Eminönü’ne gidiyoruz. Öncelikle öğle yemeği için Galata Köprüsü altında bulunan restoranımıza gidiyoruz. Burada gelenek haline gelen balık ekmek yiyoruz. 
Yemekten sonra sıra bu güzel şehri denizden izlemekte. Şahane fotoğraflar çekip manzaraya doyacağımız boğaz turumuza başlıyoruz. İstanbul’un kıyı semtlerini, binalarını, yalıları, çeşitli dizilerin çekildiği köşkleri görüyoruz. Süleymaniye Camii, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece birkaçı. 
Boğaz turumuzun ardından turumuzun son noktası Ortaköy olacak. İstanbul‘un en güzel yapılarından olan Ortaköy Camiini ziyaret ettikten sonra Ortaköy’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonunda Konya’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Konya'ya varış saatimiz 08:00 (hava ve yol şartlarına göre değişkenlik gösterebilir.)

Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir
Öğle yemeği: Eminönü’nde balık ekmek olarak alabilirsiniz. Tur ücretine dâhil değildir.
Akşam yemeği: Ortaköy’de serbest zamanda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu ulaşım
 • 1  Gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar (çay - kahve )
 • Seyahat sigortası

 Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • İlk gün kahvaltı
 • Boğaz'da tekne turu
 • Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Topkapı, Ayasofya - Müze kart öneririz)
 • Müzelerde kulaklık  
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

Tarih ve Fiyat

Gidiş-Dönüş Tarihleri
24.05.2020 - 26.05.2020
Otel
Çift kişilik odada kişi başı fiyat 550 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
7-11 Yaş Çocuk 400 TL
5-6 Yaş Çocuk 0 TL
0-4 Yaş Çocuk 0-4 Yaş çocuklar kabul edilmez
Gidiş-Dönüş Tarihleri
07.08.2020 - 09.08.2020
Otel
Çift kişilik odada kişi başı fiyat 550 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
7-11 Yaş Çocuk 400 TL
5-6 Yaş Çocuk 0 TL
0-4 Yaş Çocuk 0-4 Yaş çocuklar kabul edilmez
Gidiş-Dönüş Tarihleri
28.08.2020 - 30.08.2020
Otel
Çift kişilik odada kişi başı fiyat 550 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
7-11 Yaş Çocuk 500 TL
5-6 Yaş Çocuk 0 TL
0-4 Yaş Çocuk 0-4 Yaş çocuklar kabul edilmez
Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.10.2020 - 01.11.2020
Otel
Çift kişilik odada kişi başı fiyat 550 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
7-11 Yaş Çocuk 500 TL
5-6 Yaş Çocuk 0 TL
0-4 Yaş Çocuk 0-4 Yaş çocuklar kabul edilmez
Genel Uyarılar ve Notlar
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR'A AİTTİR.

Sign In