Çanakkale Bursa Turu

Fotoğraflar

Çanakkale Bursa Turu Gezi Rotası


Hareket (  Cuma ) Saat 21:30 da Gezipero ofis önünden, Konya'dan Çanakkale'ya doğru hareket ediyoruz. 

1. Gün (  Cumartesi ) Kilitbahir Kalesi, Tablayar, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seddülbahir Ertuğrul Tabyası, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı 

Gece yolculuğun yaparak sabah saatlerinde Çanakkale'ye varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından feribotla Gelibolu yarımadasına geçiyoruz. Turumuza Kilitbahir Kalesi 'ni panoromik görerek başlıyoruz. Daha sonra Namazgah TabyasıRumeli Mecidiye Tabyası Seyit Onbaşı Anıtıziyaretlerimizi yapıyoruz. Daha sonra Şahindere Şehitliği ziyaretimizi yapıyoruz. Çanakkale'nin Sembolü olan Şehitler Abidesi'ne gidiyoruz. Şehitler Abidesi'nde rehberimiz tarafından bilgilendirme yapıldıktan sonra serbest zaman veriyor bu mekanı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rehberimizi dinleyerek Morto Koyu'nun (Ölüm Koyu) yanından geçeceğiz.  Turumuz 63 askeri ile yaklaşık 2000 düşmanı püskürten Seddülbahir'de bulunan Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertuğrul Tabyası ile devam ediyor. Öğle yemeği için Alçıtepe köyüne varışımızla birlikte serbest zaman veriyoruz. 57.Alay ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Conkbayırı, Yeni Zelanda Anıtı ziyaretimiz ile şehitlik ziyaretimiz son buluyor. Gelibolu yarımadasından ayrılarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Çanakkale'de  alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çanakkale Alçıtepe'de serbest olarak alınacaktır. (İbrahim Usta'nın yerinde kasap köfte öneririz)
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

2. Gün (  Pazar ) Panorama 1326, Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Emir Sultan, Yeşil Türbe, Ulu Camii, Kozahan, Cumalıkızık

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında Bursa'ya gidiyoruz. Bursa'da ilk uğrak noktamız 'Panorama 1326 Bursa' Fetih Müzesi olacak. Daha sonra Tophane bölgesine geçip Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret ediyor ve bu mekanları fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ulu Camii’ye geliyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bursanın Kozahan ve Bedesten çarşılarında alışveriş yaptıktan sonra Emir Sultan camii ve türbesine geçiyoruz. Yeşil Türbe, Çelebi Mehmet Türbesi ni de ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tarihi Osmanlı köylerinden Cumalıkızık Köyü'ne varıyoruz. Burada gezilerimizi yaptıktan sonra alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konya'ya doğru hareket ediyoruz. Konya'ya geliş saatimiz takribi 24:00 dür.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde'de açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Bursa'da serbest olarak alınacaktır. (İnegöl Köfte veya İskender Kebap Öneririz)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil değildir. Yol üzerinde mola tesislerinden alabilrisiniz.


Tarih ve Fiyat

Genel Uyarılar ve Notlar
  • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
  • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
  • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
  • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.