Yeşil Karadeniz ve Yaylalar Turu

Fotoğraflar

Yeşil Karadeniz ve Yaylalar Turu Gezi Rotası


Belirtilen duraklardan size değerli misafirlerimizi alarak Karadeniz yolculuğumuza başlıyoruz. 

1. Gün: Hamsiköy, Sümela Manastırı, Uzungöl, Lustra Yaylası
Gece yolculuğu yaparak sabah saatlerinde Trabzon’a varıyoruz. Öncelikle bu güzel güne hazırlanmak için kahvaltımızı yapıyoruz. 
Kahvaltı sonrasında muhteşem Hamsiköy sütlacını tatmak üzere Hamsiköy’e gidiyoruz. Hamsiköy’de vereceğimiz bu lezzet molasının sonrasında Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezdikten sonra Karadeniz bölgesinin simgelerinden biri olan Uzungöl'e varıyoruz. Gölün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanı değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle Uzungöl'ü kuşbakışı görebileceğimiz ekstra Seyir Terası ve Lustra Yaylası safarisi gerçekleştiriyoruz. Uzungöl gezimizden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen restoranda alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restoranda menü olarak alabilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Golden İnn Hotel, Çaykara vb.

2. Gün: Çeçeva Köyü, Fırtına Vadisi, Zipline 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çayeli’ye varıyoruz ve yönümüzü yukarıya çevirip 20 dakikalık yolculukla Çeçeva Köyü’ne varıyoruz. Burası sosyal medyada ve reklamlarda bol bol gördüğünüz mükemmel peyzajı ile harika fotoğraflar yakalayacağınız çay bahçesinin olduğu yer. Bahçeyi gezip fotoğrafladıktan sonra tarihin eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. 
Daha sonra Karadenizin en güzel vadilerinden Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler tadabileceksiniz. Öğle yemeğinden kalan zamanda zipline yapma imkânımız olacak. 
Yemek molamızdan sonra Dünyadaki cennet Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasına varıyoruz. Yayla'da keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz. Yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Daha sonra otelimize geçip yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi’ndeki restoranımızda menü olarak alabilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Haşimoğlu Hotel, Ayder Yaylası

3. Gün: Borçka Karagöl, Fırtına Vadisi, Zilkale Palovit , Huser Yaylası
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Karadeniz’in en güzel yerlerinden Karagöl’e gidiyoruz. Misafirlerimizle bizleri bekleyen minibüslerle Karagöl’e çıkıyoruz. Kıvrımlı yollar ve ahşap köy evlerini tamamlayan ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde 1550m yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel gölde biraz zaman geçirdikten sonra Fırtına Vadisi’ne dönüyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. 
Öğle yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Zilkale Palovit Şelalesi safari turu yapacağız. Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek Sevdaluk dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz.
Bu güzel yayla safariden sonra yine dileyen misafirlerimizle bulutların üzerine çıkabileceğiniz ayrı bir yayla safari olan Huser Yaylası turumuza çıkıyoruz. Günbatımını bulutların üstünden seyretmenin tadına varacağınız turumuzdan sonra otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi’ndeki restoranımızda menü olarak alabilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Haşimoğlu Hotel, Ayder Yaylası

4. Gün: Memiş Ağa Konağı, Çay Fabrikası, Ordu Boztepe
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yavaş yavaş dönüş istikametine geçiyoruz. Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Türk Sivil Mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. 
Ardından Ordu’ya varıyoruz. Ordu kentinin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı (ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’de Ordu’yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceksiniz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra turumuzu bitiriyor ve Konya'ya doğru yol alıyoruz. Sabah saatlerinde Konya'ya varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restorantta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Mola tesisinde alınacaktır.  (Ekstra)
Bu gece konaklama yoktur. 
 


Tarih ve Fiyat

Genel Uyarılar ve Notlar
  • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
  • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
  • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
  • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.